Genel

Ataşehir’de “Bebek Balıkçısı/Bulvar 216” da kazıklanmak :))

10 Nisan 2015

Geçenlerde Batı Ataşehir’e yeni açılan “Bebek Balıkçısı /Bulvar 216 “ ya gittik .

Kırmızı et yiyemeyen ama  beyaz et seven birisi olarak, Bebek semtindeki boğaz manzaralı meşhur balıkçının, deniz olmayan bir semtte -hem de bir  işhanının içinde- olmasına biraz şaşırmakla beraber, “evimizin yanına güzel bir balıkçı açıldı,hiç trafik stresleri yaşamadan evden yürüyerek balıkçıya gidebileceğiz”  diye sevinerek gittik…

Bulvar 216, Batı Ataşehir’e bir kaç ay önce açılan bir, ofis/işhanı/mini avm tarzı bir mekan. Ağırlıklı olarak yeme içme üzerine dükkanlar mevcut. (Çoğunluk fast food tarzı)

Balıkçıya ilk girdiğimde gözlemlediklerim ; Basık dar bir alanda sıkıştırılmış masalar oldu. Dekorasyon güzeldi ama mekanı ferah bulmadım.Garsonlar gayet ilgili güleryüzlüydü.

2 çocuk -4 Yetişkin, küçük yuvarlak bir masaya dip dibe oturduk.Siparişleri verdik.

2 çocuk hamsi siparişi verdi.Kalan 4 kişi de; Levrek Şiş ve Levrek Rulo Bonfile  siparişi verdik… Bir iki çeşit de meze söyledik. Alkol yok, kola zero içtik.  Çocuklar hamsiyi sevmedi ama Levrekler çok lezzetliydi….

bebek-balıkcısı

Levrek Rulo Bonfile

 

 

4 yetişkin, 2 çocuk bu menuye ödediğimiz hesap :750 lira  oldu!!!

Şöyle boğazda bir rakı-balık keyfi yapmış olsaydık canımız sağolsundu….Ama Batı Ataşehir’de,apartmanların arasında, ağırlıklı olarak fast food restaurantların bulunduğu sıkıcı, basık bir işhanının içinde,evin yanında diye gittiğimiz balıkçıya da 750 lira ödemek abartı geldi bana açıkcası .Bir fast food avm si balıkçısının fiyatıyla, boğazdaki balıkçının fiyatı aynı mı olmalıydı ?

Bileydik üşenmeden Bebek’e gider orda yerdik boğaza karşı …

 

 

Yani demem o ki , Bulvar 216’da Bebek Balıkçısına gidecek olursanız  aklınızda olsun bu yazdığım .Atlayıp gidin Bebek’de yiyin o balığı, verdiğiniz paraya değsin …

hamsi balık

Hamsi/Bebek Balıkçısı

 

 

 

Bunları da Beğenebilirsiniz

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Bırak