Sevdiklerim Sinema / Film

Bu Filmi Mutlaka İzleyin: Still Alice/Unutma Beni

9 Mart 2015

 

 

232606Lisa Genova’nın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan, Julianne Moore’a olağanüstü performansı sayesinde 2015 yılının En İyi Kadın Oyuncu Oscarı getiren  “Unutma Beni/Still Alice” 13 Şubat’ta gösterime girdi .

Her ne kadar Türkçe’ye “Unutma Beni “diye çevrilmişse de orijinal adı Still Alice çok derin bir anlam taşıyor.

Yönetmenliğini Richard Glatzer’in yaptığı 101 dakikalık ABD yapımda Julianne Moore’a , Alec Baldwin, Kristen Stewart, eşlik etmiş. Türü: DRAM

Filmin konusunu buraya yazmak istemiyorum çünkü konuyu bilmeden izleyin süpriz olsun istiyorum. Tabi isteyen araştırır bulur ama yine de siz hiç öğrenmeden izleyin derim ,güzel bir konu işleniyor. (Özellikle doktorların mutlaka izlemesini istediğim bir film )

Son yıllarda izlediğim en güzel filmler  listesine en üst sıraya yerleşti  Unutma Beni .

Filmi, gözyaşları içerisinde izledim. Günlerce konusu aklımdan çıkmadı…. İnanılmaz etklendim. Jullian Moore aldığı ödülü sonuna kadar haketmiş. Muhteşem bir performans sergiledi. Bu rol ancak bu kadar mükemmel oynanabilirdi .

unutma beni-jullianne moore

Amerika’yı çok seven birisi olarak, filmin geçtiği şehirler ,Pasifik Okyanusu sahilleri, Los Angeles’in palmiyeleri, New York’un o güzel caddeleri, Central Park vb .görüntüler bile filmi keyifle izlemenize neden oluyor….

 

 

Film gösterimden kalkmadan elinizi çabuk tutun izleyin derim .

Sinemada izlemek evde DVD izlemekten daha keyif veriyor 😉

Bunları da Beğenebilirsiniz

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Bırak