Bugün Beni Mutlu Eden Bir Şey Oldu

keyifdemeti.com-yaratıcı yazarlık

 

Bugün beni sevindiren bir şey oldu.

Minik birşey ama günüme neşe kattı.

Bilgi Üniversitesinden Yaratıcı Yazarlık Sertifikamı aldım.
Benim için değerli bir hatıra 

Bu eğitime soğuk kış günlerinde ,her Cumartesi  -saatlerce trafiklerde kalarak, ama zevkle- Anadolu yakasından Haliç’deki üniversite kampüsüne gittim … Polisiye romanlar yazarı Sevgili Celil Oker hocamdan müthiş bilgiler edindim …Tam bir profesyonel -akademik eğitimdi…Bugüne kadar katıldığım Yaratıcı Yazarlık eğitimleri içerisinde ,EN MÜKEMMELİYDİ diyebilirim …

İzledigimiz tüm filmlerin, dinlediğimiz tüm masalların, okuduğumuz tüm kitapların kahramanlarının yolculuğunu, madde madde matematiksel formül gibi teknik detaylarını, Olay örgüsü-Kurgu- Karakter yaratmak vb gibi keyifli konuları, Edebiyat dünyasının en önemli eserlerini, dünyanın gelmiş geçmiş en güzel yazarlarını,çalışma teknikleri, vs. öğrendim… Kendi romanımı yazarken bu eğitm sayesinde öğrendiğim bir çok tekniğe dikkat ederek yazıyorum ….

Ve hepsinden öte, farkındalığı artmış bir “okur” olarak tamamladım bu eğitimi.

Şimdi okuduğum kitapları daha farklı bir bakış açısıyla okuyor, analiz ediyor, daha keyifle okuyorum.

Yaratıcı Yazarlık eğitimi almak istiyorsanız, Bilgi Üniversitesi’nde Celil Oker  hocanın derslerine mutlaka katılmanızı tavsiye ederim .

 

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close
E-Bültene Kayıt Olmak İster misiniz?

Aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak kayıt olun. Blogda paylaşım yaptığımda e-mailinize bildirim gelsin. Böylelikle bütün yazılarımdan anında haberdar olursunuz :) Teşekkürler.