Günlük Tavsiyelerim

Tavsiye Etmiyorum: Karinna Otel ( Uludağ )

20 Şubat 2016

12734236_1530990393861943_3277433474786623455_n

2016 Sömestre tatilinde, kar tatiline doyamayan oğluşumun gönlü olsun diye Uludağ’a da gittik.

Önceden planlanmış bir gezi olmadığı için, son anda bulabildiğimiz tek yer Karinna Otel’de idi.

Otelin genel olarak mimarisi, odaların genişliği falan Uludağ otellerine göre fena sayılmazdı. Geniş, ferah vs. Ancak otelde yaşanan bazı olumsuzlukları paylaşmak istedim ki, bizden başka gidenlere fikir olsun diye.

Yemekler Berbattı ,Zehirlenmeler Oldu 

İnsan tatile gittiğinde;

1-Rahat etmek ister. 2- Yemekleri güvenle yemek ister.Lezzet olsun ister.

Lezzet hiç olmadıgı gibi, 60 kişi zehirlendi .60 çocuk .( Sayıyı ordaki konuklardan duydum )

Otele ambulans, doktor vs geliyor.Millet alel acele hastaneye gidiyor .”Noluyor nedir bu telaş” diye sordugumda; 60 kişi zehirlenmiş yanıtını aldık birisinden. Otel yönetimi asla kabul etmiyor .

“Bu otelde bir sürü kişi var onlar niye zehirlenmedi ?” diyor.  Zehirlenenlerin yakınları ” 60 kişinin aynı anda zehirlenmesi tesadüf olamaz” diyor .Bir sürü tartışmalara şahit oldum resepsiyonda…

Otel yönetimine sordugumuzda ” yok bir şey çocuklar başka şeylerden zehirlenmiştir vs” diye kıvırıyor.

Yemek çeşitleri çok vasattı. Kalitesiz ucuz malzeme  kötü yemekler çıkıyordu. Öğlen pişen tavuk artınca,akşama makarnanın içine karıştırılıp” tavuklu makarna” diye sunuluyordu.

Zeytinyaglılar 3 gün aynı  çeşitler gidip gidip geldi. Aynı şeyleri arada sosla mosla karıştırıp tekrar getirip koydular .

Benim bildiğim 5 yıldızlı otellerde artık “yemek kuyrugu” diye bir şey kalmadı. Ama  bunlarda -özellikle ana yemegin olduğu bölümde” sürekli bir kuyruk .( Yahu aynı çeşitten bir kaç farklı bölgeye daha koyup, o kuyrugu engellemek bu kadar mı zor olur ? )

Tavuktan, etden tiksindik orda kaldıgımız müddetce.  Kahvaltı da aynı şekilde ,bir 5 yıldızlı otele yakışmayacak çeşitsizlikteydi.  (Ola ki giderseniz, beklentilerinizi sıfıra indirin diye anlatıyorum bunları )

12734269_1530990380528611_183996312164165566_n

Personel Amatör, Profesyonellikten Uzak 

Çalışanlar ,-özellikle otel müdürü gibi ortada dolaşan bir bey vardı ismini hatırlayamadım – bir turizmcide olması gereken özelliklerden son derece uzak birisiydi. Profesyonellikle alakası yoktu.

Gözlemledim; sorunu olan insanlar geliyor ona ama müşterilerle kavga ediyor. İddialaşıyor. Çözüm üreteceğine, sorunu daha da büyütüyordu.

Genel olarak tüm personelde bir laubalilik, amatör ruh vardı. Sanırsın Çemişkezek’de bir mahalle oteline gittiniz .

Yüzme Havuzu, spa, hamam da o kadar kalabalıga göre son derece yetersiz bir alandı. İşleten kişi, otelden bagımsız birisiymiş ama bir 5 yıldızlı otel disiplininden uzak, large , amatör ekip. Havuz zaten küçücük, akşam üstü  kayaktan dönen çocuklarla doluyor ve kalabalıktan kıpırdayacak yer kalmıyordu.

Kayak odası ve ekipmanlarda bir sıkıntı yoktu ama pisti çok kötü. Lifler fi tarihinden kalma. Liftlere kuyruk her daim .

Velhasıl kelam; beğenmedik ,sevmedik,memnun kalmadık.

Bir daha asla gitmeyiz .

 

 

 

Bunları da Beğenebilirsiniz

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Bırak