Demet'in Kitapları Genel Sevdiklerim Tavsiyelerim

Yılın Edebiyat Olayı! Harper Lee’den “Tespih Ağacının Gölgesinde”

27 Kasım 2015

tespih ağacınnın gölgesinde-harper lee

 

 

Harper Lee ’nin ilk romanı “Bülbülü Öldürmek” in devamı niteliğinde olan ikinci romanı Tespih Ağacının Gölgesinde,  55 yıl aradan sonra raflarda yerini aldı.
Amerikan edebiyatının başyapıtlarından biri olan, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek’in unutulmaz karakteri Jean-Louise “Scout” Finch, 20 yıl sonra New York’tan çocukluğunun geçtiği kasabaya, babası Atticus Finch’in yanına, yuvaya dönüyor.
Çocukluğunda eşitlik, doğruluk ve adalet kavramlarıyla kişiliğinin yapı taşlarını oluşturan babası Atticus’un hayal kırıklığı yaratan değişimi, artık 26 yaşında genç bir kadın olan Scout’u derinden etkiliyor.
Harper Lee’nin bilge kaleminden çıkan ve daha yayınlanmadan son yılların en büyük edebiyat olayı haline gelen Tespih Ağacının Gölgesinde, bir tarihsel dönemi güçlü ve gerçekçi çağrışımlarla aktarmakla birlikte, güncelliğiyle de bir eserin kendi devrini aşabileceğinin en nadide kanıtlarından biri…
                                            ***
** Bülbülü Öldürmek ve Tespih Ağacının Gölgesinde Kitabını  online satın alabilmek için renkli yazıyı   tıklayabilirsiniz.
*** Diğer yazılarımdan haberdar olmak için facebook sayfamı beğenebilirsiniz .Tık tık 

Bunları da Beğenebilirsiniz

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Bırak